.

.

2 парчиња Супер Светло ЦРВЕНА 5050 LED 12 SMD DC 6V 12V 24V 1156 BA15S АВТОМОБИЛ Камион led светло 240lm LED S25 P21W Копија Обратна Сијалица

2 парчиња Супер Светло ЦРВЕНА 5050 LED 12 SMD DC 6V 12V 24V 1156 BA15S АВТОМОБИЛ Камион led светло 240lm LED S25 P21W Копија

DEN 259.00
DEN 287.52
-10 %

Износ
Во продавницата.


2 парчиња Супер Светло ЦРВЕНА 5050 LED 12 SMD DC 6 V 12 V 24 V 1156 BA15 S АВТОМОБИЛ Камион led светло 240lm LED S25 P21 W Копија Обратна Сијалица 1.Висока Лумен Epistar 5050 SMD,вкупно околу 240lm/сијалица; 2.D C6 V/DC12 V/DC24 V сите достапни; 3.Ние сме фабрика,обезбедување на подобра цена и услуга; 4.Гаранција за 12months,заменете нов еден на слободни по потврдувањето на нашиот производ фотографии од клиенти.
1. Модел : 1156/BA15 S/BAU15 S
2. Температура на бојата : ЦРВЕНА
3. Напон : DC6 V 12 V 24 V
4. Зрак Агол : 360°
5. Употреба : Автомобил Siginal светла
6. Сертификација : CE, Ro HS
7. Достапни тип : S25
8. Гаранција : 12 Месеци
9. Животниот век : до 50.000 Часа
10. Излезна струја : 190 MA
11. Лумен : 240 lm
12. LED Чип : Epistar 5050 SMD 13. Гаранција : 12months
1.Ве молиме проверете го вашиот автомобил треба canbus или не пред да ја купите, се прво отстрани сијалицата и да го вклучите вашиот автомобил, ако код за грешка се дојде до вашиот автомобил дисплејот, покажува дека вашиот автомобил треба било каков led сијалица со canbus функција, некои Германија автомобили како BMW, Mersedes Бенц или Ауди, Fiat, "Шкода", Голф k5 може да ви треба за да се поврзете дополнителни canbus декодер(или екстра отпорник) .
2.Ве молиме проверете напон пред купување, обично камион бараат напон повеќе од 28 V,така што не може да се користи 12 V или 12 V/24 V сијалица, па затоа треба да го избра 10 V-30 V сијалица.
3.Нашите P13.5 S и BA9 S/BAY9 S/BAX9 S светилки сите се"+" на дното и "-"на страна, па ве молиме да забележите пред да купите бидејќи некои автомобили се бара"-" на дното на внатрешноста на пневматикот.
4.LED светилки е различна од Халоген или КРИЕШЕ светилки, на власт во нашата листата е теорија моќ, додека вистинската моќ е толку мал(заштеда на енергија) .
5.Ве молиме не го остави негативни повратни информации или да се отвори случај како ви се допаѓа ако било доцнење или неисправни, ве молиме контактирајте со нас во прв пат, ние ќе го реши тоа за вас одеднаш како можеме да го прифатиме.
2 X LED СВЕТИЛКИ

За производот

Емитуваат Боја:
1156 6V, 1156 24V, 1156 12V
Интерфејс Тип:
BA15S (1156)
Тип На Објект:
Обратна Светла
Wattage:
about 2w
Име На Модел:
1156/BA15S
Објектот Тежина:
0.01
Температура На Боја:
14001K И Над
Бренд Име:
Ruiandsion
За Возило Брендови/Модел:
Универзална
Lumens:
240Lm
LED тип:
5050smd
Достапен штекер:
1156/BA15S
боја:
Црвена
Лумен:
240Lm
моќност:
ЗА 3W
Напон:
6V 12V 24V DC
Led количина:
12LEDs по сијалица
Надворешни/Внатрешни Работи:
Надворешни Светла
Автомобил Производител:
Hyundai
Месеци:
12months

Слични предлози